burkot-dmitro

Буркот Дмитро Валерійович голова Запорізької обласної організації Партії Зелених України

Стати частиною Партії Зелених України я вирішив навіть не тому, що маю екологічну освіту та працюю за фахом. Це рішення у більшій мірі зумовлене пошуком інструменту для захисту екологічних прав. Останні чотири роки свого життя я фактично присвятив боротьбі за можливість жити у безпечному середовищі. За цей час я зрозумів, що діяльність громадських організацій, петиції, мирні акції протестів, мітинги – це все виключно фактори стримування. Чиновники при владі тільки роблять вигляд що глибоко стурбовані екологічними проблемами та загрозами, натомість продовжують ігнорувати масштаби кризи. Окрім заводів, які дійсно суттєво забруднюють атмосферне повітря, область потерпає від тотального забруднення поверхневих водних об’єктів неочищеними стічними водами, як господарсько-побутовими так і промисловими. Стихійні звалища відходів – уже звичне явище для сіл та селищ. Десятки не рекультивованих відкритих кар’єрів та шламосховищ є джерелами хімічного та радіаційного забруднення. Окремою проблемою є тотальне вирубування полезахисних смуг та зелених лісових насаджень. Ці питання сьогодні, на тлі загальних проблем, в основі своїй навіть не розглядаються органами місцевого самоврядування. Тому прихід до влади представників Партії Зелених це реальний інструмент впливу на формування екологічно збалансованої моделі самоврядування.

У нашій команді десятки науковців, медиків, екологів, освітян, громадських діячів, які знають специфіку проблем області та мають серйозний досвід практичної боротьби за довкілля. Ми докладемо максимум зусиль для вирішення екологічних проблем області у науковій площині – з залученням передового світового досвіду та власних технологічних розробок вчених з нашої команди.

Ми створимо платформу для об’єднання громадських організацій, формувань, спілок, громадських активістів в єдиний екологічний рух для невідкладного реагування на екологічні проблеми області. Ми зможемо забезпечити жорсткий контроль цільових витрат коштів, які виділяються з бюджету на вирішення екологічних та соціальних проблем. Ми доб’ємось якісного кадрового забезпечення органів екобезпеки та соціальної сфери на місцях.

Ми запустимо освітні екологічні проекти в усіх сферах людської діяльності, а особливо серед молоді. Це дасть змогу суттєво підвищити ступінь колективної екологічної свідомості та спільної відповідальності перед майбутніми поколіннями.