У Запоріжжі “Партія Зелених” домоглася висадки дерев замість зрубаних під час будівництва супермаркету

Вчора, 27 жовтня, у Вознесенівському районі Запоріжжя висадили молоді дерева у дворах на вулиці Сталеварів, на вулиці Перемоги та на території «Алеї Троянд».

Про це повідомляє кореспондент “Акценту”.

Так, дерева висаджені натомість ялини, каштанів та інших насаджень, які зрубали під час реконструкції магазину АТБ на вулиці Сталеварів. Незважаючи на те, що раніше забудовник звертався до міськради за дозволом на спилювання дерев, місцеві жителі вважали, що їхні права порушені, тому хотіли домогтися саме висадки нових дерев. В результаті вони звернулися за допомогою до запорізького осередку «Партії зелених України».

Як розповідає «Акценту» адвокат та голова міської організації партії Олена Пелих, розгляди між забудовником та місцевими жителями почалися ще влітку, але конфлікт вдалося вирішити лише у вересні.

Так, «Партія зелених України» виступила арбітром у ситуації та стала ініціатором підписання меморандуму між забудовником та місцевим ОСББ «Оптіміст 25». Документ затвердили 23 вересня. Меморандум припускав озеленення двору будинків Сталеварів 25 та 25-а, висадку дерев на вулиці Перемоги та на «Алеї троянд» силами забудовника. Таким чином, було знайдено рішення, яке влаштовувало обидві сторони дискусії.
 

Так, у дворах сьогодні було висаджено 9 кленів та 9 лип. Також 5 лип та 5 кленів висаджено на “Алеї троянд”, а на розі перехрестя вулиць Сталеварів та Перемоги біля магазину «Єва» висаджено 3 кулясті клени.

Бригада помістила 3-метрові саджанці дерев у новий ґрунт та проінструктувала керівників ОСББ про нюанси поливу. Загалом на озеленення співвласник будівлі, в якій буде розміщено новий “АТБ”, витратив 77 тисяч гривень.

Крім того, забудовник взяв на себе зобов’язання після закінчення будівельних робіт висадити ялинки біля оновленого АТБ. Відповідної домовленості було досягнуто завдяки меморандуму, який підписали ще навесні між забудовником та мешканцями будинку по вул. Перемоги, 81.

У «Партії зелених України» відзначають, що забудовник показав гарний приклад того, як треба йти назустріч людям. «Вважаю, що забудовники повинні насамперед думати про мешканців, враховувати їхні інтереси та думку перш ніж почати проводити роботи, і замість зрубаних дерев висаджувати нові. «Партія зелених» і надалі підтримуватиме громадськість у захисті їхніх екологічних прав та свобод», — каже голова міської організації партії Олена Пелих.