
Екологія – це не щось віртуальне, це те, що стосується кожного!
Дійсно кожного дня ми стикаємося з безліччю питань, які здаються для нас украй важливими: низька заробітна плата, постійно зростаючі ціни на продукти харчування, комунальні послуги та предмети першої необхідності, тощо. Але, насправді є проблема, яку ми не помічаємо, або вона здається для нас не серйозною, другорядною, такою, що нас не стосується. Мова про катастрофічний стан екології в Запорізькій області та місті Запоріжжя та шкоду здоров’ю, що прямо залежить від стану оточуючого середовища.
Відповідно до загальноукраїнської статистики та статистики громадської організації осіб з інвалідністю «Надія на життя», Запорізька область займає одне з перших місць в країні за кількістю хворих, які вимушені лікуватись методом замісної ниркової терапії(гемодіаліз). Не менш показовим є той факт, що другим «постачальником» пацієнтів на діаліз в області, після міста Запоріжжя, є Енергодар, хоча, якщо виходити з розмірів цих двох населених пунктів та кількості мешканців, то Енергодар з впевненістю займає перше місце у цій сумній статистиці. Тобто, висновки знаходяться на поверхні: саме екоцид, який ми з вами спостерігаємо в Запорізькій області й призводить до безлічі захворювань населення, з поміж яких і хронічна ниркова недостатність – коли нирки відмовляють, перестають працювати досить добре, аби людина змогла вижити без діалізу чи трансплантації нирки.
Як не дивно і сюрреалістично це звучить, але знаходяться певні можновладці, котрі використовуючи складну екологічну ситуацію регіону та людські біди, знаходять для себе можливість збагачення. Прикладом може слугувати ситуація зі зміною постачальника діалізного обладнання у Запорізькій області. Починаючи з 2016 року, коли місце очільника області посів Бриль К. І., почалася планомірна експансія одного постачальника діалізного обладнання та витратних матеріалів, проти чого виступили пацієнти, громадські організації, народні депутати. Події широко висвітлювались у засобах масової інформації. Пацієнти, цілком об’єктивно, були не задоволені якістю лікування, а бюджети різних рівнів втрачали кошти через завищені ціни, які диктував новий, «улюблений владою» постачальник. Зрештою, чиновницьке лобі перемогло… Нічого не змінилося й з приходом до влади людей, які отримали від народу найбільший мандат довіри. Так звані «слуги народу», на жаль, продовжили використовувати старі схеми. Це сумний приклад того, як складна екологічна ситуація та безліч проблем, що з нею тісно пов’язані, стали добрим підґрунтям для корупційних дій чиновників різних рівнів та різних скликань.
Йду до влади, аби представляти інтереси людей з вадами здоров’я, припинити знущання над хворими людьми, забезпечити право кожного на отримання медичної допомоги.
Сергій МАКАРЕНКО, заступник голови ГО «Осіб з інвалідністю «Надія на життя», кандидат у депутати Запорізької обласної Ради від Партії Зелених України.