Ми не ЗЕ команда

Партія Зелених: єдині принципи в Європі та в Україні

Появу Зеленого руху та власне зелених політичних сил датують з 1973 року, коли перша екологічна партія виникла в США. До кінця 1970-х політичні сили, що виступили з гаслом захисту довкілля змогли добитись успіхів на виборах та вперше отримали представників у парламентах Італії (1976), Швейцарії (1979), Бельгії (1981), ФРН та Португалії (1983), Люксембурга та Австралії (1984), Австрії, Іспанії та Нідерландів (1986), Фінляндії та Норвегії (1987), Швеції (1988), Греції та Ірландії (1989), Нової Зеландії (1993), Данії (1994), Франції та Канади (1997), Ісландії (1999) та інших країн.

Останні роки Європейські Зелені досягли справжнього визнання. Так, на виборах до Європарламенту 2019 року, які зазвичай є індикатором популярності політсил у більшості країн Євросоюзу ми стали свідками так званої «Зеленої хвилі». Дійсно, у багатьох країнах, від Скандинавії до Португалії популярність зелених партій зростає з кожним днем. Так, у Німеччині зелені зайняли друге місце з майже 21% голосів після партії Ангели Меркель. У Франції зелені отримали 13,2% голосів – третє місце після партій Марін Ле Пен та Еммануеля Макрона. Характерно, що і Макрон, і Ле Пен також підтримують низку гасел зелених. У Британії зелені обійшли правлячу Консервативну партію, отримавши четверте місце з 11,1% голосів. Історичне друге місце зелені посіли у Фінляндії з 16% голосів, третє – в Ірландії з 15% голосів, четверте – в Австрії з 14%. У якості прикладу також можна навести Groen Links (Зелені Ліві), котрі на останніх виборах у Нідерландах одержали 14 місць у парламенті, або партію з Ісландії Left-Green (Ліві Зелені), лідерка якої – Катрін Якобсдоттір, нині очолює уряд країни. Німецькі «Зелені» («Союз-90/Зелені») взагалі за останніми даними обходять Партію Меркель та посідають перше місце у рейтингу електоральних симпатій країни.

Партія зелених України — політична екологічна партія, зареєстрована у травні 1991 р. Перший (установчий) з’їзд ПЗУ відбувся 30 вересня 1990 р. в Києві. Ініціаторами створення партії — нової політичної сили в УРСР — стала група активістів Всеукраїнської екологічної асоціації «Зелений світ» (асоціація створена в 1987 р., продовжує працювати до сьогодні). 24 травня 1991 р. Партія Зелених України офіційно зареєстрована Міністерством юстиції України. 31 березня 1998 року за Партію зелених України віддали свої голоси 1 444 264 виборці. «Зелені» одержали 19 депутатських мандатів.

Партія Зелених України нині є найстаршою із активних політичних партій України, доводячи своїм тридцятирічним досвідом, що не гроші і харизми мають вирішальне значення для політичної сили, а сума ідей і прагнень, які вона утверджує в суспільстві.

Партія Зелених України утворилась еволюційним шляхом. Біля її колиски не стояли олігархи і можновладці, а її лідери пройшли природний шлях від активістів громадського екологічного руху до політичних діячів.

Партія Зелених незмінно керувалась усталеною ідеологією в основі якої – Життя, як вища цінність, незмінна пріоритетність обстоювання права людини на сприятливе природне довкілля, гармонізація взаємодії суспільства і природи, заперечення насильства у будь-яких формах і проявах. Керуючись національними цінностями українські Зелені пропонують народу України адекватні відповіді на виклики сучасного пост-індустріального і глобалізованого світу.

Одним з ключових моментів є те, що представники Партії Зелених – політично передбачувані, адже вони тримаються у жорсткій системі принципів, порушуючи які перестали б бути Зеленими. Завжди важливо знати, що саме партія може зробити, однак не менш важливо знати і те, чого вона не робитиме ніколи і ні за яких обставин!

Саме такі принципові люди, об’єднані зеленою ідеологією та жагою до соціально справедливої моделі самоврядування сьогодні представляють Запорізьку область від Партії Зелених. Десятки науковців, освітяни, екологи, медики, громадські діячі – основа нашої команди. Наша мета значно ширша від рамок загального сприйняття Зелених, як виключно захисників довкілля. Ми прагнемо формування нової, соціально справедливої та екологічно дружньої моделі забезпечення суспільних потреб. Ми вбачаємо екологічну відповідальність невід’ємною складовою соціальної відповідальності, яка має виявляти себе не в поодиноких актах доброчинності з боку бізнесу, а в постійному узгодженні економічних інтересів із природоохоронними.

Ми вважаємо надважливим, що у нашому складі не має жодного промислового олігарха чи власника екологічно-небезпечного підприємства. Це одночасно є нашою принциповою відмінністю від інших партій, які спекулюють екологічними гаслами та урочисто обіцяють вирішити усі екологічні проблеми. Насправді – цинічно брешуть Виборцю, адже замовчують той факт, що їх спонсори це ті самі «господарі димлячих труб».

Але ми знаємо, що справжній Виборець Зелених той, хто є чесним із самим собою, хто розрізняє справжнє і уявне, усвідомлює і велич, і красу Життя, і його вразливість водночас, хто хоче бути певним власного майбутнього, а світ по собі залишити своїм нащадкам кращим ніж був. Він може працювати ким завгодно, бути жінкою чи чоловіком, однак Зелені звертаються до нього не як до робітниці чи хлібороба, солдата чи студентки, а як до Людини із її невід’ємними Правами і природними Обов’язками.

Ми не Зе команда