ХХI позачергова конференція Запорізької обласної організації Партії Зелених України

ХХI позачергова конференція Запорізької обласної організації Партії Зелених України

15 вересня Запорізька обласна організація Партія Зелених України провела XXI позачергову конференцію, присвячену висуванню кандидатів у депутати місцевих рад, сільських, селищних, міських голів на чергових та перших виборах депутатів, що відбудуться 25 жовтня 2020 року.

На конференції були присутні представники Партії Зелених України в Запорізькій області. Це команда науковців, екологів, освітян, медиків, керівників державних установ, громадських діячів і молодих людей різних професій. Зокрема, у заході взяли участь голова Партії Зелених України, голова політичної ради ПЗУ Віталій Кононов, керівник секретаріату партії Сергій Луговик, секретар партії з міжнародних питань Тетяна Бодун, голова Запорізької обласної організації Партії Зелених України Дмитро Буркот та його заступник Катерина Акула.

Всіх цих однодумців об’єднують амбітні цілі: формування свідомого, солідарного суспільства з колективною відповідальністю за збереження довкілля та створення збалансованої, справедливої моделі самоврядування, що базується на принципах гуманізму та толерантності. Прихід до влади представників Партії Зелених України – це не самоціль, а лише інструмент для досягнення головної мети: переходу на єдину правильну модель розвитку країни: «Тільки екологічно безпечне може бути економічно доцільним», – впевнені партійники.

На заході була обрана президія та головуючий конференції. Перед тим, як розглядати порядок дений, слово було надано голові Партії Зелених України Віталію Кононову, який заявив про те, що політсила готова знову захищати права українців.

– Я приїхав до Запоріжжя для того, щоб повідомити вас про те, що ми йдемо вперед! Ми продовжуємо захищати права українського народу. Якщо люди оберуть нас, в країні не буде ні мовних, ні екологічних, ні економічних проблем. Останнім часом уся Європа рухається в бік екологічності та стає зеленішою, ті ж сусіди-поляки в цьому питанні досягли успіху. Але, незважаючи на це, ситуація у світі досить складна. Спільнота сьогодні відчуває на собі і глобальні зміни клімату, і вірусні атаки, що досить істотно вплинули на здоров’я людини. Тому перед нами зараз постає багато викликів, але ми повинні показати українцям, що здатні керувати країною. Хочу наголосити: те, що ми пропонуємо, не пропонує жодна партія в Україні!

– наголосив Віталій Кононов.

Секретар Партії Зелених України з міжнародних питань Тетяна Бодун доповнила слова голови політсили та зазначила, що настав час вести боротьбу за покращення довкілля в Запорізькій області.

– Виклики, які сьогодня стоять перед нами, найстрашніші за всю історію існування людства. Гадаю, що ми – останнє покоління на планеті, яке може зупинити зміну клімату, і тому маємо зменшити кількість екологічних біженців в Україні, а вони точно будуть. Тридцять років тому, коли тільки створювалася Партія Зелених України, Віталій Кононов говорив, що настануть часи, коли наші громадяни будуть купувати питну воду у пляшках, але над ним тоді сміялися. Сьогодні експерти стверджують, що протягом 30 останніх років в Україні може взагалі зникнути питна вода, або її запаси будуть дорівнювати рівню запасів африканського континенту. У нас зникають малі річки, ми дихаємо брудним повітрям, тому я пишаюся тим, що в Запорізькій області є люди, які готові вести цю боротьбу задля того, щоб змінити цю ситуацію,

– відзначила Тетяна Бодун.

Вона розповіла про європейський феномен під назвою «Зелена хвиля», який розпочався у Голландії. Тоді рівень його підтримки у парламенті складав всього 4%, але вже за рік він виріс до 12%. Потім до Нідерландів приєдналися такі розвинуті країни, як Австрія, Швейцарія, Люксембург, де на виборах «зелені» отримали все більше голосів. Все це переконливо свідчить про те, що громадяни розвинутих держав дуже прискіпливо ставляться до свого довкілля.

Як зазначила пані тетяна, головою Партії Зелених України був підписаний документ про створення європейської Партії Зелених, який дає змогу бути повноправними членами європейського процесу. Разом з тим, вона висловила надію на те, що українські «зелені» підхоплять європейську хвилю і переможуть на місцевих виборах, тому що наша держава потребує саме такої ідеології.

Також «зелених» підтримала запорізька наукова спільнота, представником якої на конференції був проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Запорізького Національного Університету Олександр Гура.

– Ситуація навколо нас сьогодні є токсичною. І ця токсичність простежується на інформаційному рівні. На рівні повітря, бо стає складніше дихати, на рівні води виникають проблеми, не кажучи вже про соціальні і суспільні відносини, де теж присутні певні проблеми. Тому все це треба змінювати. І наша наукова спільнота як ніхто інший усвідомлює всі ці складнощі. Ми хочемо змінити складну ситуацію в країні, жити в демократичному суспільстві і дихати чистим повітрям на повні груди. Україна вже дійшла до тієї межі, переступати яку далі вже не можна. Наша спільнота йде не до влади, а працювати, щоб використати всі ці здобутки для блага нашого рідного краю,

– підкреслив Олександр Гура.

Після виступів делегатів був затверджений порядок денний позачергової конференції Запорізької ОО ПЗУ, на якому було проведено голосування щодо висування кандидатів в депутати Запорізької обласної ради та затвердження єдиного і територіального виборчих списків кандидатів у депутати на чергових виборах депутатів та висування кандидатів на посади депутатів і мерів від Вільнянської, Енергодарської, Оріхівської міських рад.

Також на конференції були проголошені основні принципи та пріоритети діяльності Запорізької обласної організації Партії Зелених України.